Tuesday, Dec 06th

Last update06:26:14 AM GMT

Навігація: Економічний розвиток міста Благоустрій міста Правила благоустрою на території міста Нетішин

Сайт та домен виставлені на продаж. Звертайтесь на емейл admin@djos.ru

Правила благоустрою на території міста Нетішин

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Правила є обов’язковими і запроваджуються з метою упорядкування, благоустрою та підтримання  екологічної чистоти і порядку в місті, підвищення відповідальності керівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності та громадян м. Нетішин.

Посадові особи установ, організацій підприємств всіх форм власності, громадяни, винні у порушенні цих правил несуть адміністративну відповідальність.

Розміри відшкодувань підприємствами, установами,  організаціями незалежно від форм власності та громадянами за порушення цих Правил встановлюються у порядку, передбаченому чинним законодавством та цими Правилами.

II. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ

Прибирання та благоустрій території міста здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами на закріплених за ними територіях.

Рішенням міськвиконкому за погодженням з профільною депутатською комісією за підприємствами, установами, організаціями та громадянами можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах міста (заплави річок, парки, сквери, мости, пішохідні переходи тощо).

Крім вищевказаних територій підприємства, установи, організації та громадяни повинні проводити прибирання та благоустрій додаткових територій а саме:

- Будівельні організації:

- земельних ділянок, виділених під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць розкриття та прилеглих до них територій, зелених насаджень, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво;

- Залізничні організації:

- Залізничних колій, що проходять через місто в межах зон відчуження згідно схеми, насипів, переїздів, переходів через колії, пішохідних мостів, платформ;

- Торговельні та інші організації, підприємства:

- Місць розміщення тимчасових точок, оптової і роздрібної торгівлі та сфери послуг (кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі тощо) в радіусі 10 м;

- Підприємства, установи, організації:

- Прилеглі території до центральних теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій, які знаходяться на їх  балансі, в радіусі 20 м.;

- Транспортні підприємства:

- в місцях стоянок автотранспорта  та прилеглих до стоянок територій в радіусі 10 м.

Прилеглою територією, належною до прибирання, є територія до будинку приватних осіб, підприємств, організацій, установ, будівельних майданчиків, територій, виділених в користування міськвиконкому, інших архітектурних форм, (які є у власності або оренді) зі всіх сторін, а саме:

- тротуари, зелені зони, прибудинкові, дворові території і прилеглі до них дороги до середини дороги.

При наявності розривів між будовами, якщо межа території між ними не визначена міськвиконкомом, нею вважається середина розриву. Якщо на другій стороні вулиці відсутні споруди, будинки підприємств, установ, організацій, громадян, то  прибирання вулиці проводиться на всю ширину дороги з усіма елементами благоустрою (зелена зона, газони і тротуари). Якщо розрив складає більше 100 м. то рішення про границі приймає міськвиконком.

2.3. На територіях проводиться весь комплекс робіт, спрямованих на наведення чистоти і порядку.

2.3.1 Щоденне прибирання до 09.00 год.;

2.3.2. Регулярне миття вулиць (при наявності коштів);

2.3.3. Очищення опор ліній електропередач, парканів, дерев, будівель і т.п. від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях (за рахунок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які допустили це порушення);

2.3.4. Контролювати стан колодязів. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти власника або організації, які їх експлуатують. Організація або власник має утримувати колодязі в належному стані.

2.3.5. Своєчасно прибирати листя в період його опадання і вивозити на відведені для цього ділянки або сміттєзвалища;

2.3.6. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву  висотою більше 20 см.;

2.3.7. Проводити снігову очистку, дотримуючись таких правил:

- роботи від снігу та льоду починати з настанням снігопадів та ожеледиць;

- від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

- під час ожеледиці посипати тротуари, переходи через вулиці місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйому, речовинами, що виключають ковзання;

- регулярно з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бруньок;

- зібрані з прилеглих та закріплених територій сніг, лід, бруд та сміття повинні вивозитись в місця, визначені міськвиконкомом  чи на звалища.

 

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТА ПРАВИЛА

САНІТАРНОГО УТРИМАННЯ

3.1.Відповідальність за санітарне утримання та додержання правил санітарної очистки покладається на керівників організацій, підприємств, установ та громадян, на території яких розташовані об’єкти санітарної очистки.

3.2.Підприємства, організації, установи, громадяни, а також власники приватних житлових будинків повинні:

- укладати угоди з підприємствами на вивезення з території сміття, побутових відходів, рідких нечистот;

- підприємства після укладання угоди повинні вживати заходів щодо умов по підтриманню майданчиків, зовнішніх туалетів, у належному санітарно-технічному стані згідно вимог чинного законодавства.

3.3. Керівники організацій, підприємств, установ, громадяни зобов’язані додержуватись таких правил санітарного утримання та санітарної очистки:

3.3.1. Категорично забороняється накопичувати на прилеглій території, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи, влаштовувати звалища будь-якого сміття, відходів будь-якої величини, запаси будівельного матеріалу (піску, щебеню, каміння, цегли, панелі перекриття, балки, блоки, пиломатеріали тощо) на міській території.

3.3.2. Строків вивезення сміття та місць його складання, визначених міськвиконкомом, затверджуватись на постійній профільній депутатській комісії.

3.3.3. Сміттєзбірники повинні встановлюватись на асфальтованих або забетонованих майданчиках, які загороджуються. Під’їзні дороги до них повинні мати тверде покриття. План майданчика, форма контейнерів та умови обслуговування сміттєзбірних комплексів повинні узгоджуватися на постійних профільних депутатських комісіях.

3.4. Сміттєзбірники, майданчики та прилегла до них територія повинні підтримуватись у належному санітарно-технічному стані, сміттєзбірники ущільнюватись.

3.5. Громадські туалети, сміттєзбірники, вигрібні ями необхідно дезінфікувати. Дезінфекцію проводити хімічними препаратами у відповідністю з періодичністю, встановленою органами санітарного нагляду.

3.5.1. Встановлювати на своїй території (будинках, де немає каналізаційних мереж) одне санітарне пристосування (туалет, вигрібну, помийну яму тощо) згідно санітарних норм. До дворових туалетів і вигрібних ям повинен бути забезпечений вільний під’їзд. В разі не можливості дотриматись встановлених санітарних норм (мала територія тощо) щодо встановлення санітарних пристосувань та забезпечення до них вільного підїзду, необхідно отримати письмову згоду сусідів та дозвіл санепідемстанції (СЕС).

3.5.2. Урни для сміття необхідно встановлювати біля входу у видовищні установи, біля торговельних точок, на ринках, вокзалах, зупинках міського і пасажирського автотранспорту, у скверах, на бульварах, площах та інших місцях, повинні мати маркування, що вказує на їх належність. Тип урни погоджується в управлінні містобудування та архітектури міськвиконкому та затверджуеться на постійних профільних депутатських комісіях.

Урни повинні утримуватися у справному стані, очищатися від сміття в міру його накопичення, митись, промиватись один раз на тиждень, дизінфекуватись організаціями, яким належать.

3.6. Забороняється:

3.6.1. Викидати на території міста, у річки, водойми, канави, зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій сміття, побутові виробничі відходи, нечистоти тощо.

3.6.2. Зливати на території міста, в т. ч. в зливову каналізацію та зливо-дощоприймальні пристрої, вуличних чи дворових мереж, побутові та виробничі відходи, нафтопродукти, неочищені води, після миття дворових територій, автотранспорту, а також самовільно підключатися до зливної та ливневої каналізації;

3.6.3. Встановлювати на подвір’ї санітарні пристосування (туалети, помийні ями, тощо), які не відповідають санітарним нормам;

3.6.4. Засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами;

3.6.5. Утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, що здатні загниватися;

3.6.6. Мити посуд, прати білизну та інше, біля водопровідних колонок, відкритих водойм;

3.6.7. Виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду та інші побутові нечистоти;

3.6.8. Купати домашніх тварин у водоймах, вигулювати їх у місцях масового відпочинку, на дитячих майданчиках. Місця вигулювання домашніх тварин визначаються виконкомом за погодженням постійних профільних депутатських комісій.

3.6.9. Випускати на вулиці міста, комунальні домоволодіння, території зелених насаджень, заплави річок, водоймищ, місця масового відпочинку, парки, сквери, домашніх тварин та птицю;

3.6.10. Розкладати багаття, спалювати сміття тощо на території підприємств, організацій, установ, домоволодінь, зелених насаджень та інших місцях на території міста.

IV.ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ САНІТАРНИХ ДНІВ, СУБОТНИКІВ, МІСЯЧНИКІВ ПО САНІТАРНІЙ ОЧИСТЦІ ТА БЛАГОУСТРОЮ

4.1. З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озелененню, підтриманню чистоти і порядку в місті, рішенням міськвиконкому можуть оголошуватись дні чистоти (санітарні дні), суботники, недільники, а також місячники по санітарній очистці та благоустрою.

4.2. Керівники підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, населення за місцем проживання в ці дні силами своїх колективів і транспорту проводять на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях ретельне прибирання, догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами, знищують бур’яни, скошують траву, вивозять сміття на полігони утилізації, проводять очистку,  а в необхідних випадках – фарбування огорож, фасадів, цокольних споруд, миття вікон і парадних дверей.

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ДОГЛЯДУ

ЗА ЗЕЛЕНИМИ НАСАДЖЕННЯМИ.

5.1. Відповідальність за збереження та догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами покладається:

5.1.1 У скверах, парках, міських садах, лісопарках, на вулицях – на комунальні підприємства та інші організації, які мають дані об’єкти на своєму балансі або які закріплені для прибирання;

5.1.2. Підприємства, установи, організації та громадяни несуть відповідальність і доглядають за зеленими насадженнями, що знаходяться на власних дворових територіях, ділянках вулиць, прилеглих до них, санітарно-зелених зонах, територіях, що закріплені за ними для прибирання;

5.1.3. На прилеглих до будинків та внутрішньо квартальних територіях, скверах, газонах, що прилягають до житлового фонду, незалежно від його відомчої підпорядкованості – на житлові організації, орендарів, власників.

5.1.4. В індивідуальних домоволодіннях і прилеглих до них територіях – власники домоволодінь.

5.1.5. Зелені насадження на територіях міста та лісопарковій зоні (дерева, кущі, квітники, газони) складають недоторканий фонд.

5.2. Догляд за зеленими насадженнями включає в себе такі  види робіт:

- періодичне розпушування ґрунту під деревами і кущами, підправлення крони дерев, стрижка живої загорожі та газонів,  прополювання квітників, поливання газонів, дерев, кущів, квітів, обробіток проти шкідників і хвороб, насадження щороку нових квітів або трав на газонах чи клумбах;

5.3. Знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників,  незалежно від їх власності, можуть здійснюватись тільки при наявності спеціального дозволу (ордеру), який видається на підставі акту обстеження зелених насаджень, погодженого з державною інспекцією з екологічної безпеки та затвердженого рішенням міськвиконкому. Для одержання дозволу замовник зобов’язаний компенсувати вартість знесених чи пересаджених зелених насаджень.

Щорічна планова обрізка гілля проводиться з 1 грудня до 1 квітня. Гілля вивозиться підприємствами житлово-комунального господарства або за рахунок замовника у відведенні міськвиконкомом місця.

5.4. При  виконанні будівельних робіт, зелені насадження повинні бути передані будівельним організаціям по акту, складеному комісією по обстеженню зелених насаджень у місті. Будівельники зобов’язані вижити заходи по їх збереженню та відновленню.

5.5. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, які відведені під забудову, замовник зобов’язаний провести пересадку дерев, кущів тощо своїми силами та засобами,  забезпечити догляд за ними до повного приживлювання.  З метою  збереження пам’ятників культури та зелених зон навколо них, закріпити навчальні та інші заклади за історичними пам’ятниками  (список додається).

5.6. На територіях зелених насаджень забороняється:

- випалювати суху рослинність, розміщувати споруди побутового та торговельного призначення та інше, добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, прикріплювати рекламні щити, рвати квіти, ламати дерева та чагарники, засипати зелені насадження та інші випадки,  які завдають шкоди зеленим насадженням.

VI. ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ХУДОЖНЬО-

ОФОРМЛЮВАНИХ РОБІТ ПО БЛАГОУСТРОЮ МІСТА

6.1. Встановлення світлових вивісок, реклам, щитів довідкового характеру проводиться за ескізами, погодженими з управлінням архітектури, МВД, постійними профільними депутатськими комісіями та при наявності дозволу міськвиконкому.

Виконуватися виключно державною мовою за винятком зареєстрованих у встановленому порядку товарних знаків та логотипів.

6.2. Вимоги відділу архітектури та благоустрою або постійних профільних депутатських комісій щодо зміни або зняття вивісок, вітрин, реклам, що не відповідають архітектурно-художнім вимогам є обов’язковими і повинні виконуватись негайно.

6.3. Всі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, та індивідуальні забудовники при виділенні земельної ділянки і початку будівництва в обов’язковому порядку повинні заключити договори з комунальними організаціями на вивезення будівельного сміття або договір на його прийняття на міське сміттєзвалища.

6.4. Благоустрій вулиць, площ та інших територій, будівництво та встановлення малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші) виконуються тільки на основі проектів, погоджених з управлінням архітектури, постійними профільними депутатськими комісіями та затверджених міськвиконкомом.

Дозвіл на встановлення малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші) на міській території видається інспекцією по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста при наявності рішення Ради за поданням профільної депутатської комісії про виділення земельної ділянки та погоджень з усіма відповідальними державними органами, комунальними підприємствами та іншими організаціями.

Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста проводить щорічну перереєстрацію малих архітектурних форм з 1 січня по 30 січня за погодженням постійних профільних депутатських комісій.

Знесення самовільно встановлених кіосків, побутових приміщень, гаражів, магазинів, самовільно прибудованих або переобладнаних приміщень, а також інших малих архітектурних форм проводиться згідно з рішенням міськвиконкому або вимог постійних профільних депутатських комісій про їх знесення. Знесення проводиться як власними силами, так і силами комунальних служб у присутності представників МВД, депутатів міськради за рахунок власника. Рекреаційні заходи виконуються також за рахунок власника. При відсутності власника сама будівля або споруда конфіскується в дохід міськради та реалізуєтсья на її розгляд. Термін звиклого користування цими спорудами відсутній.

6.5. Споруди малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші), фасади будинків повинні утримуватись у зразковому стані, своєчасно ремонтуватись та фарбуватись. Колір споруд, будинків, малих архітектурних форм погоджується  з архітекторним відділом та постійною профільною депутатською комісією.

6.6. Експлуатація споруд, будинків, їх ремонт проводиться відповідно до правил і норм технічної експлуатації, а споруду, будинків, які  знаходяться на обліку в державних органах, у відповідності з інструкцією про порядок утримання та реставрації пам’ятників архітектури.

6.7. Підприємства, організації власники будівель відповідають за утримання вивісок, меморіальних дошок та іншого, які знаходяться на всіх будівлях.

6.8. Малі архітектурні форми (кіоски, павільйони, побутові приміщення, прибудовані приміщення, гаражі тощо), телефонні будки, банкомати, пункти роздрібної торгівлі розташовуються з таким розрахунком, щоб вони не заважали механізованому прибиранню, обслуговуванню, їх зовнішній вигляд повинен відповідати архітектурно – художнім вимогам архітектурного відділу та погодженню постійної профільної депутатської комісії.

6.9. На фасадах будівель встановлюються покажчики найменувань вулиць, провулків, проїздів, номерні та пам’ятні знаки,  прапоротримачі. Зразки покажчиків, знаків, тексти надписів встановлюються міськвиконкомом за погодженням постійної профільної депутатської комісії.

6.10. Садові-паркові лавки розміщуються за погодженням з міськвиконкомом, утримуються в належному стані, фарбуються не менше 1 разу на рік. Встановлення та догляд за лавками здійснюють підприємства, за якими вони закріплені, або ті, що експлуатують об’єкти,  на яких вони встановлені.

6.11. З метою виключення факторів, які негативно впливають на архітектурно-художній та естетичний зовнішній вигляд міста.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

6.11.1 Без архітектурно-планувальних завдань, виданих відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації, інспекції за благоустроєм та санітарним станом міста, погодження постійної профільної депутатської комісії встановлювати на площах, вулицях, тротуарах, інших територіях міста малі архітектурні форми (кіоски, павільйони, побутові приміщення, прибудовані приміщення, гаражі тощо);

6.11.2. Розвішувати афіші, плакати, об’яви, реклами, роботи написи на стінах будівель і малих архітектурних форм (кіоски, павільйони,  побутові приміщення та інші),  в салонах пасажирського транспорту (без погодження з власником), на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не відведених для цієї мети об’єктах;

6.11.3. Без погодження з міськвиконкому та постійної профільної депутатської комісії фарбувати, білити скульптурні зображення, пам’ятники, монументи, опори електроліній та інші архітектурні форми.

6.11.4. Висаджувати городні культури на прилеглих до домоволодінь територіях, вулицях міста, парках, скверах, заплавах річок, вільних ділянках, зонах відпочинку, газонах та інших, не призначених для цієї мети місцях;

6.11.5. Огороджувати земельні ділянки, сади, підсадними, домоволодіння, підприємства з фасадного боку без погодження з міськвиконкомом та постійною профільною депутатською комісією.

6.11.6. Складати будівельний матеріал, паливо тощо на прилеглих вулицях;

6.11.7.Завалювати місця торгівлі, побутового обслуговування тарою та пакувальними матеріалами;

6.11.8.Юридичними та фізичними особами встановлювати тимчасові  торговельні точки (автомашини, палатки, столики, тощо) на площах, вулицях, парках, скверах і інших не встановлених місцях міста без відповідного дозволу міськвиконкому.

6.11.9. Робити до малих архітектурних форм (кіосків, павільйонів, побутових приміщень та інших) прибудови, козирки, загорожі, віконниці, не передбачені проектом, використовувати їх під складські цілі;

6.11.10. Палити на території меморіальних комплексів, на кладовищах, біля братських могил.

6.11.11. Займатись торгівлею овочами, фруктами, насінням та іншим, у не відведених для цього місцях.

VІІ. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

7.1.Керівники автотранспортних та промислових підприємств, організацій, установ всіх форм власності, на балансі яких, або в оренді знаходяться автотранспортні засоби та громадяни зобов’язані:

- випускати транспорт на вулиці міста у чистому, технічно-справному стані, не допускати випадків забруднення вулиць, дворів матеріалами, що перевозяться автотранспортом;

- не допускати випадків забруднення вулиць, дворів та інших територій міста брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, полів, дворів та інших територій, які знаходяться у забрудненому стані;

- забезпечити дотримання водіями правил перевезення вантажів. Вантажі перевозити на пристосованому та обладнаному для цієї мети транспорті. При перевезенні легких вантажів обов’язково використовувати брезентове або інше покриття, щоб не допустити розвіювання вантажів і забруднення вулиць.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

- заправляти, ремонтувати (із зміною мастил і пального), обслуговувати, мити (при відсутності заправок, спеціальних мийок і відстійників) транспортні засоби на територіях підприємств, комунальних домоволодінь, берегах річок, водойм, шляхах, тротуарах,  в парках, скверах, на газонах, біля водопровідних колонок;

- стоянка транспортних засобів на тротуарах, газонах та в інших не відведених для цієї мети місцях;

- перегін по вулицях з твердим покриттям механізмів на гусеничному ходу;

- вивезення на полігон утилізації відходів виробництва, які мають цінність, як вторинна сировина.

7.2. Залишати транспорт на внутрішньо квартальних проїзді, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового транспорту та при домових територіях.

VIII. ВИКОНАННЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ І ПРОКЛАДАННЯ

ПІДЗЕМНИХ КОМУНІКАЦІЙ.

8.1. Підприємства, установи, організації, громадяни, виконуючі земляні роботи ЗОБОВЯЗАНІ:

- виконувати, проектування, будівництво і експлуатацію інженерних комунікацій у суворій відповідності з діючими інструкціями,  нормами та технічними умовами;

- прокладку підземних комунікацій, реконструкцію і будівництво нових інженерних мереж на вулицях та площах удосконаленим шляховим покриттям та інтенсивним рухом транспорту і пішоходів виконувати, як правило, закритим способом;

- розкриття шляхового покриття вулиць, провулків, тротуарів, після їх будівництва чи капітального ремонт, виконується тільки з дозволу міськвиконкому;

- Всі види земляних робіт (аварійні та планові) проводити тільки при наявності дозволу – аварійного або планового, який видається інспекцією по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста.

8.2. Всі будівельні організації, відомства, управління, які здійснюють будівництво в місті, зобов’язані подавати в інспекцію по контролю за благоустроєм і санітарним станом міста та   постійної профільної депутатської комісії щорічно до 1 жовтня поточного року, інформацію про визначені об’єкти і строки проведення робіт по прокладанню і перебудові підземних споруд у наступному році, на основі яких розроблюються зведені річні плани будівництва.

8.3. Замовник для одержання планового дозволу на проведення робіт, незалежно від місця знаходження підземних комунікацій, повинен представити не пізніше ніж за 10 днів до початку робіт такі документи:

- проект, погоджений зі всіма зацікавленими організаціями;

- заяву за підписом керівника організації про призначення відповідальної особи за ці роботи;

- схему організації робіт, з урахуванням маршрутів руху транспорту погоджену з автоінспекцією;

- календарний графік проведення робіт;

- гарантію за підписом керівника  і головного бухгалтера про наявність матеріалів, робочої сили, механізмів, автотранспорту, необхідної кількості щитів для огорож, перекидних мостів, застерігаючи засобів безпеки;

- Акт про передачу ділянки, де будуть проводитись роботи, організаціям, які виконуватимуть роботи по розкриттю вулиць, площ та інших територій;

- гарантію на благоустрій місця розкриття.

- поперечний профіль, магістралей з позначенням існуючих і проектних комунікацій (у випадку прокладки комунікацій закритим способом під магістралями вулиці).

8.4. Дозвіл на проведення видається особам керівного та інженерно-технічного складу.

8.5. Керівник підрядної організації, яка виконує роботи, несе відповідальність за дотриманням умов, погоджень і вимог, викладених в дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Також відповідальність несе субпідрядна організація.

8.6. Проведення робіт по закінченню вказаних у дозволі термінів (без оформлення нового дозволу) не допускається і вважається самовільним.

8.7. Роботи, які проводяться без дозволу, повинні бути негайно припинені на вимогу представника інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, постійної профільної депутатської комісії або представника адміністративної комісії. Відбудова розкритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої законодавчими і нормативними актами.

За самовільне розкриття, на рівні з виконавцем робіт, несе адміністративну відповідальність також керівник організації.

8.8. Організаціям, які систематично порушують проведення робіт, видача ордера на проведення робіт припиняється до завершення розпочатих робіт та виправлення допущених порушень.

8.9. Видача ордеру на розкриття вулиць з твердим покриттям та інтенсивним рухом транспорту та пішоходів або строком більше доби,  проводиться тільки за розпорядженням міського голови.

8.10. Про початок робіт організація, яка одержала дозвіл повинна сповістити пожежну інспекцію, швидку допомогу, відділ внутрішніх справ, газову службу та інші аварійні служби.

8.11. Для проведення робіт по прокладанню  інженерних мереж керівники організацій зобов’язані виділити відповідальних осіб, які мають необхідні технічні знання для виконання цих робіт та ознайомлені з правилами.

Виконавці робіт і робітники повинні пройти атестацію з правил безпеки проведення робіт в зоні розміщення діючих газопроводів, електрокабелів, ліній зв’язку та інших комунікацій.

8.12. Дозвіл (ордер) повинен знаходиться на місці проведення робіт  у відповідальної особи.

8.13. З метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій, замовник зобов’язаний не пізніше, як за дві доби до початку робіт, викликати представників, зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації точне місце знаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов’язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників.

8.14. Керівники експлуатуючих організацій зобов’язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт. І дати письмові вказівки про умови забезпечення,  збереження належних їм підземних комунікацій.

8.15. При виконанні земляних робіт механізмами, відповідальна особа повинна видати водію землерийного механізму схему виконання робіт, а також показати на місцевості межі розміщення підземних діючих комунікацій.

8.16. Організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, пунктів державної міської полігонометрії і зелених насаджень.

8.17. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами організації, які їх ушкодили.

8.18. При виявленні споруд і комунікацій, зелених насаджень в період виконання робіт, не вказаних у проекті, виконавець, повинен негайно припинити роботи і повідомити про це замовника.

8.19. Замовник повинен викликати на місце проведення робіт представника проектної організації виконання проекту і організації, якій належить виявлена споруда, комунікації, зелені насадження для складання акту і прийняття рішення по даному питанню.

8.20. Забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень,  якщо це не передбачено проектом, без узгодження із зацікавленими організаціями.

8.21. Доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт повинна проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів.

8.22. При виконання розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватися черговості робіт, забезпечувати безпеку руху. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт.

8.23. Розриття вздовж вулиць повинно проводитись ділянками довжиною:

- для газу, водопроводу, тепломереж                               - 300 погонних метрів;

- для прокладання кабелю (на довжину котушки)          - 600 погонних метрів;

8.24. Місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені і оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до буд.майданчиків влаштовані під’їзні дороги з твердим покриттям.

8.25. В місцях проходу людей встановлюється перехідні містки,  шириною не менше 0,75  м,  з перилами, висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг. на 1 погонний метр містка.

8.26. На магістралях з інтенсивним рухом транспорту пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк в три зміни і, як правило, в нічний час.

8.27. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, геодезичні знаки, кришки водо-каналізаційних, телефонних та інших колодязів.

8.28.Організація, яка здійснює роботи, зобов’язана до їх початку:

- огородити місце розриття стандартними бар’єрами, пофарбованими в яскраві кольори;

- при обмеженні видимості, огородити місце розриття світловими сигналами червоного кольору;

- встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;

- на ділянках вулиці, де дозволено її перекриття, повинен бути чіткий покажчик об’їзду;

- встановити щит, де вказати організацію, яка веде роботи, номери телефонів, прізвище відповідальної особи, строки початку роботи  і її закінчення, а також номер дозволу на виконання робіт.

8.29. На вулицях, площах та інших благоустроєних територіях прокладка підземних комунікацій здійснюється з визначенням умов;

- роботи виконуються короткими ділянками у відповідності з проектом організації робіт;

- роботи на наступних ділянках виконуються тільки після завершення робіт на попередній ділянці, включаючи відбудову дороги і прибирання території;

- ширина траншеї повинна бути мінімальна, не перевищувати норм технічних умов на підземні прокладки;

- розриття шляхового покриття повинно проводитись на 20-30 см. ширше траншеї і мати прямолінійні контури;

- стіни глибоких траншей, котлованів повинні кріпитись дошками і щитами;

- забезпечується охорона від пошкоджень на ділянці робіт існуючих підземних комунікацій.

8.30. При обладнанні нових колодязів або камер огорожа та інші знаки не знімаються до досягнення розрахункової споруди.

8.31. Відновлення асфальтобетонного покриття та зеленої зони,  з подальшим посівом трави, повинно бути виконано у вказані у дозволі строки. У разі виконання робіт вздовж тротуарів та проїжджих частин вулиць відновлення асфальтобетонного покриття проводити на всю ширину тротуару та проїжджої частини вулиці. Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста при наданні доволів на початок будівництва та проведення земляних робіт (аварійних або планових) укладає угоди з організаціями на встановлення огорожі та відновлення місць проведення робіт.

При виконання робіт на удосконаленому покритті (асфальтованому монолітному) зворотна засипка проводиться тільки з піском з шаровим утрамбуванням на всю глибину з виконанням тезі нічних вказівок проектних організацій. У кошторисі повинен бути передбачений повторний ремонт розриття, тому кошти на відбудову розриття закладаються у відповідності з вимогами ДБН.

8.32. Контроль за якістю засипки траншеї, трамбування ґрунту здійснює організація, яка видала гарантії на відбудовчі роботи. Відбудовчі роботи на головних  магістралях , у скверах,  парках, бульварах,  місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починаються негайно після засипки траншеї (не більше доби) в інших випадках – протягом 3-х діб і закінчуються в строки, вказані у дозволі.

8.33. При аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розриття вулиць, організація яка веде роботу, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт своєю телефонограмою інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, пожежної інспекції, швидкої медичної допомоги, комунальних органів, всіх організацій, які  мають підземні комунікації на ділянці розриття, з наступним оформленням (не більше доби) аварійного дозволу (ордеру).

8.34. Строк аварійного дозволу (ордеру) не більше 3 – х діб. При відсутності дозволу інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, або збільшенням строку проведення робіт розриття вважається самовільним. Після спливу даного терміну, організація, якій видано ордер, повинна відновити місце розриття (зробити асфальтобетонне покриття, відновити зелену зону) на протязі 3-х діб.

Якщо ліквідація аварії не може бути проведена на 3 –денний термін, то аварійний ордер закривається в інспекції по контролю благоустроєм та санітарним станом міста та на комісії  по видачі дозволів на проведення земляних робіт, в інспекції видається плановий дозвіл на виконання робіт згідно листа.

8.35. Відповідальна  за розриття особа забезпечує дотримання правил техніки безпеки і всіх інших вимог, передбачених діючими правилами.

8.36. У випадку, коли роботи по ліквідації аварії вимагають закриття проїзду, ДАІ зобов’язана  негайно направити відповідальну  особу на місце аварії для вирішення питання закриття проїзду та організації об’їзду.

 

ІХ. ПРАВИЛА ДОДЕРЖАННЯ ТИШІ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

9.1. Керівники, посадові особи установ, організацій, підприємств, незалежно від форм власності, а також громадяни

ЗОБОВЯЗАНІ:

- забезпечити додержання рівнів шуму, які б не перевищували в прилеглих до будинків територіях 40 ДБА в денний час  та 30 ДБА у нічний час;

- не допускати користування гучномовними установками, включеними на велику гучність, а також гучний спів, викрики в парках, скверах та інших місцях масового відпочинку населення протягом доби;

- забезпечити в закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе), які знаходяться в житлових будинках, закладах культури, в інших закладах відпочинку, обмеження часу роботи музичних ансамблів та апаратури не пізніше 22.00 години, крім святкових днів за рішенням міськвиконкому.

9.2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

9.2.1. Гучний спів, включення на велику гучність гучномовних установок, створювати інший шум на вулицях, у будинках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку з 22.00 та  до 8.00 годин.

9.2.2. Гучний спів, включення на велику гучність гучномовних установок, а також створювати інший шум на територіях лікарень, полікліннік та інших закладів охорони здоров’я та прилеглих до них територій.

9.2.3. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у час з 22-00 до 8-00 години, за винятком святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

9.2.4. Стоянка автотранспорту з постійно-працюючими двигунами на прибудинкових територіях житлових будинків.

Х. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ЗАКЛАДІВ ТОРГІВЛІ

10.1. Керівники підприємств торгівлі, громадського харчування, міських ринків, інших установ, а також особи, які займаються роздрібною та оптовою торгівлею на території міста ЗОБОВЯЗАНІ:

10.1.1. Утримувати магазини, заклади громадського харчування, об’єкти торгівлі у зразковому стані. Прибирання територій, прилеглих до цих об’єктів проводити щоденно до 9.00 ранку.

10.1.2. Вітрини, рекламу, входи в приміщення, склади товарів і тари облаштовувати згідно з паспортами, виданими органами архітектури, і утримувати їх у належному технічному і санітарному стані.

10.1.3. Роздрібну, виносну торгівлю проводити в обладнаних для цього місцях з додержанням встановлених санітарних норм і правил.

XI. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ

11.1. Громадяни, які мають будинки на правах особистої власності

ЗОБОВ’ЯЗАНІ

- обов’язково укладати договори на вивезення сміття з комунальними автотранспортними  підприємствоми міста згідно з діючими тарифами та не допускати складання будівельних матеріалів на зелених зонах вулиць і провулків.

11.2. Проводити прибирання тротуару до прибордюрної частини дороги, зелених насаджень, які розташовані на прилеглій до будинку території.

11.3. Побутове та дворове сміття згідно з договором, укладеним із спеціалізованим                      автопідприємством, при відсутності контейнерів,  виносити на визначені місця прибуття спеціального транспорту.

Забороняється влаштовувати смітники в невизначених місцях.

XII. ПОРЯДОК ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРАВИЛАМИ  

12.1. Ознайомлення з цими Правилами громадян, керівників підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, учбових закладів, покладається на міськвиконком.

12.2. Керівникам підприємств, установ, організацій, учбових закладів та громадських організацій систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання Правил  утримання території м. Нетішин в належному санітарному стані.

12.3. На рекламних щитах, в місцях масового скопичення людей, у засобах масової інформації періодично висвітлювати Правила та  необхідність їх дотримання.

12.4. Порушення Правил тягне за собою накладання штрафу згідно з Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» (розміри відшкодувань додаються).